interiér, jedáleň
Interiér

Najnovšie trendy v interiérovom dizajne

Čím nás prekvapí smer interiérového dizajnu v roku 2019? To je otázka do horúceho kresla. Ak už ste milionárom, pohodlne sa usaďte vo veľkom, zamatovom diváne s metalickým leskom a nechajte sa previesť odpoveďami, ktoré vás posunú o krok vpred.

Vývoj v oblasti architektúry a dizajnu nekráča takým rýchlym tempom, na aký sme zvyknutí napríklad z módneho priemyslu. Nové trendy sú tu väčšinou determinované zmenou v ľudskom myslení a životnom štýle. Ten sa stáva podnetom pre vynájdenie nového materiálu alebo inovatívnej technológie, ktorá napokon ovplyvní aj konečnú estetiku.

Vzhľadom na tieto východiská Vám priblížime aktuálne novinky, ktoré sa nesú hlavne v novom poňatí a využití toho, čo už bolo raz vynájdené.

Praktická elegancia

Zladiť dokopy prvky funkcionality a umenia s jemným odkazom na tradíciu národa sa podarilo v sérii nábytku Yemenite Totem inšpirovaného židovsko-jemenskou kultúrou. Eleganciu a krásu v bývaní čoraz viac dopĺňajú prvky, ktoré zohľadňujú potrebu po flexibilite, kompaktnosti a optimálnom využití ľudského času a priestoru na mieru.

Usadený nomád

Životný štýl nomáda – tak môžme nazvať nový pohľad na bývanie najmä u produktívnej generácie stredného veku. Rýchly pracovný a spoločenský život nám však zároveň zintenzívňuje potrebu po teple domova. To sa odráža aj vo výbere materiálov a úplne nových interiérových riešeniach.

Architekti zo štúdia Taller de Arquitectura Mauricio Rocha + Gabriela Carrillo sa rozhodli na tento účel využiť teplo a holú robustnosť tehly. Pôvodný exteriérový prvok tak prenikol aj priamo dovnútra, kde vytvára špecifický typ atmosféry.

Vzkriesenie 3 D tlače

Holandská spoločnosť Aectual sa zasa pohrala s túžbou klientov personalizovať svoju domácnosť dizajnovým poňatím podláh. V počítači vymodeluje konkrétny návrh na trojrozmerný objekt pomocou pôvodnej technológie 3 D tlače, ktorá siaha ešte do 80.tych rokov minulého storočia. Takto sa dajú vytvoriť rôzne reliéfy na želanie, ktoré sa následne vyplnia teraz zo zmesou.

Teplo v novom šate – dizajn neobyčajných radiátorov